Obchody Dnia Marchewki
Dzień Marchewki obchodziliśmy w tym roku w sposób nietypowy - realizując projekt edukacyjny "Zielono mi", którego autorką była p. Żaneta Pastuszka z grupy Słoneczek. Chętne grupy miały do wyboru aż 6 różnorodnych zadań. Celem projektu było zachęcenie naszych dzieci do jedzenia warzyw - szczególnie marchewki.
Największą popularnością cieszyło się malowanie marchewkowego świata na folii stretchowej rozciągniętej pomiędzy belkami naszej altanki. Dzieci malowały marchewkowe pojazdy, domy, ludziki i zwierzęta. To zadanie wyzwoliło dziecięcą kreatywność i zmotywowało nasze przedszkolaki do spędzenia czasu na świeżym powietrzu mimo nie zawsze sprzyjającej pogody.
Kolejnym zadaniem, które bardzo spodobało się dzieciom, było "Wielkie poszukiwanie marchewek". Marchewki były ukryte w ogródku. Zadaniem dzieci było znalezienie większej ilości marchewek niż grupa, z którą rywalizowały. Następnie wykorzystaliśmy marchewki do zabaw matematycznych. Dzieci porównywały ich ilość z zastosowaniem odpowiednich znaków, a także układały działania z ich wykorzystaniem.
Dzieci brały też udział w licznych "Zabawach na poprawę humoru", których głównym bohaterami były warzywa. Oto niektóre z nich: "Surówka" (dzieci wyposażone w emblematy warzyw siedzą w kole na krzesłach, 1 dziecko stoi w środku koła i wywołuje warzywa, które muszą zamienić się miejscami), "Nakarm zajączka" (trzeba z zasłoniętymi oczami trafić marchewką w pyszczek zajączka), "Marchewkowa pajęczynka" (za pomocą pęsety wyławia się marchewki z miski - na górze miski są zaczepione gumki, które utrudniają ich wyłowienie), "Hop do koszyczka" (dzieci poruszają chustą animacyjną w taki sposób, by warzywa, które się na niej znalazły wyleciały przez dziurkę w chuście i wpadły do koszyczka) czy "Jakim warzywem jestem" (dziecko zadaje pytania, na które może uzyskać odpowiedź: tak lub nie. Na podstawie zebranych informacji musi zgadnąć, jakim warzywem jest).
Te i inne aktywności zobaczyć można na zdjęciach w naszej galerii, do czego gorąco zapraszamy.