Deklaracja Dostępności
Przedszkole Miejskie nr 235 w Łodzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://pm235.szkoly.lodz.pl
- Data publikacji strony internetowej: .
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: .
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Odnośniki w zakładce "Rekrutacja", "Standardy Ochrony Małoletnich" są plikami pochodzącymi od podmiotów zewnętrznych. Zapewnienie ich dostępności nie leży po stronie Przedszkola Miejskiego nr 235 w Łodzi.
- Niektóre pliki do pobrania wytworzone przez przedszkole znajdujące się w zakładkach: "Konkursy", "Dla Rodziców" - szczególnie podzakładka "Dokumenty" nie są dostępne cyfrowo - zostały utworzone przez pracowników nieprzeszkolonych w zakresie dostępności cyfrowej.
Treści nieobjęte przepisami
Strona zawiera mapę dojazdu - mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: .
Data ostatniego przeglądu deklaracji: .
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej. Wyniki badania przedstawia tabela podsumowująca badanie dostępności cyfrowej [.docx, 15.97 kB] .
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do: Teresa Szkoda, Agnieszka Olborska
- e-mail - kontakt@pm235.elodz.edu.pl,
- telefon - 42 659 35 62.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Informacja Administratora o przetwarzaniu danych osobowych w związku ze złożeniem i rozpatrzeniem wniosku o zapewnienie dostępności cyfrowej. [.pdf, 335.54 kB]
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do dyrektora naszego przedszkola:
- Imię Nazwisko — Teresa Szkoda
- adres: ul. Stawowa 28, 91-358, Łódź
- e-mail: kontakt@pm235.elodz.edu.pl
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.
Dostępność architektoniczna
Przedszkole Miejskie nr 235 w Łodzi znajduje się przy ulicy Stawowej 28. W pobliżu przedszkola jest ogólnodostępny parking, na którym brak wyznaczonego miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.
Do głównych drzwi przedszkola prowadzi około 20 metrowy chodnik. Dzwonek znajduje się po prawej stronie drzwi na wysokości 170 cm.
Przy wyjściu z przedszkola na drzwiach głównych, z lewej strony znajduje się przycisk na wysokości 170 cm umożliwiający samodzielne wyjście z budynku przedszkola.
Za głównym wejściem do przedszkola znajdują się drugie drzwi prowadzące przez szatnię na korytarz.
Budynek przedszkola jest niedostosowany dla osób z niepełnosprawnościami, nie posiada podjazdów dla wózków inwalidzkich, jak i toalety dla osób z niepełnosprawnościami, pętli indukcyjnych, informacji głosowych.
Budynek przedszkola posiada dwie kondygnacje (parter i I piętro), dwie klatki schodowe, na każdym poziomie znajduje się korytarz.
W budynku brak windy.
Wejście osoby z niepełnosprawnością z psem asystującym do budynku przedszkola jest możliwe po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu z dyrektorem placówki. Warunkiem wejścia psa asystującego jest wyposażenie go w uprząż. Osoba z niepełnosprawnością wchodząca na teren placówki z psem winna jest posiadać książeczkę z aktualnymi i wymaganymi szczepieniami psa, oraz certyfikat potwierdzający status tego psa jako asystującego. Możliwość wejścia z psem asystującym na teren placówki przedszkolnej nie zwalnia osoby, z którą wchodzi z odpowiedzialności za szkody, które ten pies wyrządzi.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W przedszkolu brak jest możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.