„Piękna nasza Polska cała”

Piękna nasza Polska1

Kochani Rodzice!

Zakończyła sie pierwsza część Projektu PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA. Wraz z nami w ów projekt zaangażowało się kilka tysięcy przedszkoli. W naszej placówce za cel postawiliśmy sobie zrealizowanie wszystkich zadań zaproponowanych przez organizatora (Panią Ludmiłę Fabiszewską) .

Zatem :

• Dzieci z wszystkich grup nauczyły się czterech zwrotek Hymnu Państwowego
  • Rodzice dzieci z wybranych grup zostali zaproszeni na zajęcia otwarte przeprowadzone przez naszych nauczycieli
  • W 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości dzieci wystąpiły na uroczystej akademii (śpiewały pieśni  i piosenki patriotyczne ,recytowały wiersze,tańczyły krakowiaka)
  • We wszystkich grupach powstał kącik poświęcony naszej ojczyźnie
  • Dzieci wraz z paniami nauczycielkami wzięły udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszy strój ludowy
  • Wspólnie (grupy starsze) wykonaliśmy regionalną potrawę lub ciasto  wg przepisu babci
  • „Na skrzydłach historii”-to tytuł  prezentacji multimedialnej wykonanej przez nauczycieli, mającej na celu przybliżenie dzieciom swojej miejscowości (historia, zabytki, ciekawostki)
  • Dzieci z młodszej grupy wysłaly pocztówkę ze zdjęciem swojej miejscowości , do organizatora projektu
  • Zorganizowalismy „Dzień Mody Patriotycznej”.Dzieci z wszystkich grup  przepięknie prezentowały się w barwach narodowych.(DZIĘKUJEMY  RODZICOM ZA POMYSŁOWOSĆ I ZAANGAŻOWANIE)
  • W naszym ogrodzie przedszkolnym zostało zasadzone „Drzewo Pamięci” jako symbol życia i wolności
  • „Szlakiem historii”-z sukcesem udało się jednej z grup zdobyć bilety na występ edukacyjno-muzyczny Zespołu Pieśni i Tańca  „Mazowsze”
  • Nauczycielki zorganizowały w wybranych grupach turniej wiedzy patriotycznej pt. ” Kocham Cię Polsko”
  • Dzieci z grup starszych wzięły udział w zawodach sportowych :”Biało-czerwoni”.
  • Dzieci dwóch grup miały zaszczyt wziąć udział w obchodach Święta Niepodległości na ulicy 11 Listopada 38, na terenie Osiedla Radogoszcz-Zachód i wraz z Panią Dyrektor złożyły kwiaty pod tablicą pamiatkową.

Zakres naszych działań był bardzo szeroki. Nasze dzieci sa bogatsze o nowe doświadczenia. Z niecierpliwością czekamy na drugą edycję, a Wam drodzy Rodzice bardzo dziękujemy za wsparcie , za Waszą obecność ,za zaangażowanie i pomoc w realizacji projektu.

Uwieńczeniem naszej pracy jest poniższy CERTYFIKAT. Jesteśmy dumni z naszej pracy , a w szczególności z naszych Dzieci, że podołały takiemu wyzwaniu!

v2 (Copy)

Dyrekcja i nauczyciele

Drodzy Rodzice!

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że nasze przedszkole bierze udział w Międzynarodowym Projekcie „Piękna nasza Polska cała”,który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków-100-rocznicę odzyskania niepodległości!

Honorowy patronat nad projektem objęli:

1. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  2. Jacek Lipski-burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego
  3. Wydawnictwo Edukacyjne MAC
  4. Telewizja Łódzka
  5. Telewizja Aleksandrowski Kurier
  6. Zespół ludowy Rokiczanka

41991168_1138456346279701_6491291594103193600_n

Temat jest ważny i poważny-jednak może i powinien być zrozumiały także dla najmłodszych odbiorców.Wiek przedszkolny, to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.

Cele ogólne:

• Kształtowanie postaw patriotycznych,uwrażliwienie na piękno,folklor i tradycje Polski.

• Kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.

Dzięki realizacji projektu nasze dzieci:

• Poznają historie państwa polskiego i symboli narodowych,

• Poznają tradycję, zwyczaje,obrzędy ludowe z regionów Polski, Kresów

• Poznają tańce ludowe i potrawy regionalne

• Poprzez pozorną zabawę wzmocni się w nich poczucie radości i dumy z bycia Polakiem.

Realizacja projektu zaplanowana jest od 1.09.2018 do 31,12 2018r.

Nasza placówka pragnie bardzo zaangażować się we wszelkie działania,dzięki czemu zostaną zrealizowane w.w. cele,a także wzrosną szanse na upominki na rzecz przedszkola.

Drodzy Rodzice! Trzymajcie za nas kciuki i wspierajcie nas w realizacji w.w. projektu :)