gr. I – GWIAZDECZKI

mgr Agnieszka Frydrych

mgr Paulina Rokicka

pomoc nauczyciela: Halina Jarecka

Archiwum grupy z poprzednich lat

Nauczycielki: mgr Agnieszka Walczak, mgr Anna Kwiatkowska

Jesteśmy Gwiazdeczki,

Śliczne jak laleczki

Większość z nas już ma 3 latka,

Być w przedszkolu-to jest gratka!

Pani Agnieszka jest zawsze z nami

Ciągle pociesza, gdy czujemy się sami

A pomaga Jej Pani Ula,

Która równie często nas przytula.

Mamy nową, piękną salę,

I już nie płaczemy wcale

Bo w przedszkolu jak w rodzinie

Wszystkim nam czas miło płynie!

Agnieszka Walczak

A.Walczak

Kochanie Rodzice- zakończyliśmy akcję ” Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Było bardzo wesoło , odwiedziło nas 10 Miśków. Dzieci bardzo chętnie siadały  do wspólnego czytania. Będzie nam bardzo brakowało wspólnych chwil z nowymi Misiami. Ale obiecujemy, że czytać będziemy tak samo, albo i częściej.

BAL KARNAWAŁOWY

Z CYKLU „HUMOR W KRÓTKICH SPODENKACH …”

Ponieważ mamy w grupie rozkoszne maluszki, chciałabym się z Państwem podzielić Ich wypowiedziami w rożnych sytuacjach..Maja one  bujną wyobraźnię, konfabulują, uczą się poprawnie mówić -dlatego bierzmy poprawkę na treść tych wypowiedzi. Moim założeniem jest abyśmy wszyscy zdystansowali  się do świata dzięki przeniesieniu się w dziecięcy świat. .Ja mam ogromną frajdę słuchając dzieci „na żywo , dlatego chce z Państwem podzielić się tą radością ” Chciałabym cyklicznie zamieszczać najciekawsze wypowiedzi… a oto kilka z nich:

Alusia (na temat dziecka , które zawsze dużo mówi)-” Jak nie gada , to jest niewyśpiąca”

Wiktor (do pani)- „Co masz w buzi, gumę? Ciomkasz ją? „

Pani- „Chyba Cię zjem”

Wiktor z powątpiewaniem ” „Niee ziajtujeś”

Wiktor (pyta n/t auta bez opon)”Dlaczego tu nie ma gumów?

Staś (przy okazji Święta Niepodległości , rozmowy o hymnie narodowym, wcześniej dzieci dowiedziały się , że np przed meczem piłkarze śpiewają hymn.Na drugi dzień na pytanie o czym jest hymn narodowy ? Staś powiedział: ) -”O meczu”

Alusia (przy okazji Święta Niepodległości, śpiewałam Dzieciom „Przybyli ułani pod okienko” Alusia tak patrzy, słucha i  mówi z powagą: „Ja bym nie chciała tak śpiewać”

Alusia dyplomatyczna (nie chciała już jeść obiadu i nie wiedziała jak z tego wybrnąć),

w końcu mówię:

-Spróbuj Alusiu

-Już spróbowałam.

-Niedobre?

-Pyszne, ale już nie chcę…

Julka -(przy obiedzie)

-Pani:- Nie mlaskamy przy jedzeniu.

Julka -Noo, dopiero po jedzeniu można.

Asia

Ostatnio przygotowywałam Jasełka. Dzieci mówiły wiersz:

Jezuniu malutki, dzisiaj dzieci chcą  przywitać Ciebie, wiedzą, ze tu na Ziemi nie jest Ci jak w niebie, że nie masz łóżeczka ani podusi…… a Asia „ani koczu” (ani koca J)

Alusia :”Ja jak zakładam nowe buty muszę mieć zawsze czyste nogi.”

C.D.N.

BAL PLUSZOWEGO MISIA