gr. XI – BIEDRONKI

Rok przedszkolny 2017/2018

Nauczycielki: mgr Joanna Jankowska, mgr Żaneta Pastuszka

Bal Jesieni

Dzień Przedszkolaka

Koncert Pana Witka

Teatrzyk Pacuś

Działania z Play – doh 

Wycieczka do Arboretum w Rogowie, wsadzenie w ogrodzie przedszkolnym przywiezionego drzewka

Zabawy konstruktorskie

Archiwum grupy z ubiegłego roku

13 lutego nasze przedszkole odwiedziły baletnice. Pokazały nam jak piękny jest taniec i jak dużo pracy oraz wysiłku muszą w niego włożyć artyści, by oszołomić widownię. Pod ich okiem sami mogliśmy się o tym przekonać.

To był bal…

27.02 zorganizowaliśmy dla naszych dzieci najprawdziwszy bal karnawałowy. Dzieci, jak co roku zaskoczyły nas oryginalnymi strojami. Bawiły się z nami: małe gacki, listwy komputerowe, hiszpańskie tancerki, strażacy, księżniczki, skrzaty i wiele wiele innych. Aby wejść na bal, dzieci musiały zaprezentować magiczne, przygotowane wcześniej w grupach zaklęcie. Następnie wzięły udział w licznych konkursach przeplatanych zabawami tanecznymi. Między innymi dzieci musiały odgadnąć, jaką postać z bajki przedstawia częściowo zakryty, czarodziejski zwój. Na własne oczy przekonały się, że królik naprawdę może zniknąć w kapeluszu. Poza tym odkrywały po zapachu, jakich składników używają w swojej kuchni trolle. Wszyscy świetnie się bawili i pewnie już odliczają dni do kolejnego balu.

13 marca Biedronki wraz z dwiema innymi grupami wybrały się na wycieczkę do Baśniowej Kawiarenki, gdzie obejrzały przedstawienie pt. „ O wilku i siedmiu koźlątkach” . Na początku dzieci zostały poczęstowane sokiem i ciasteczkami. Następnie obejrzały przygotowany dla nich spektakl. Na koniec mogły samodzielnie poruszać wykorzystywanymi podczas występu lalkami.  Dzieci na pewno długo nie zapomną tej wycieczki, wciąż w sali pobrzmiewa z ich ust piosenka „My jesteśmy kózki, me me me me me me me me …”.

20 stycznia grupa Biedronek obchodziła Dzień Babci i Dziadka. Oto kilka zdjęć z ich klasowej uroczystości.

13 stycznia dzieci z grupy IX wzięły udział w warsztatach z filcowania na mokro. Podczas zajęć wykonywały makatki dla swoich dziadków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które pokazują, jak wiele wysiłku musiały włożyć dzieci, by powstały tak piękne prace.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy IX wraz ze swoimi wychowawczyniami ubierały klasową choinkę. Naszym milusińskim tak się to spodobało, że każde zapragnęło ubrać własne drzewko. Stąd pomysł na pracę plastyczną – choinkę z płatków kosmetycznych, którą nasze Biedroneczki ozdabiały cekinami i błyszczącymi spiralkami. A oto nasze dzieci przy pracy – pełne skupienie, wszak taka choinka to nie byle co.

ANDRZEJKI

29.11 dzieci z grupy IX zaprosiły swoich rodziców na organizowaną w przedszkolu zabawę andrzejkową. Na początku dzieci zaprezentowały swoim bliskim piosenkę o czarach. Ta okazała się mieć magiczną moc i przywołała do sali czarodziejkę. Czarodziejka opowiedziała dzieciom o zwyczaju wróżenia sobie w andrzejki, a następnie zaprosiła je wraz z rodzicami do wspólnych zabaw z magią. Była więc zabawa w  „zaczarowanego zwierzaka”, losowanie przyszłego zawodu i taniec z balonami, wewnątrz których ukryte były wróżby. Niestety wróżka musiała opuścić grupę. Nim jednak odeszła, posypała dzieci magicznym pyłem, dzięki czemu zyskały moc potrzebną do samodzielnego wróżenia. Zostawiła im też rekwizyty niezbędne do przeprowadzenia magicznych rytuałów. Dzieci wraz z rodzicami ochoczo zabrały się do pracy. Odczytywały mowę kwiatów, liczyły ilość kropek na rozsypanych w magicznym kręgu kościach, rzucały obierkiem po jabłku, by odkryć imię przyszłej miłości, starały się trafić monetę do magicznej studni życzeń, odczytywały znaczenie kształtu, w który ułożyły się rozsypane zapałki i wiele, wiele innych. Zabawy nie było końca. Aż szkoda, ze andrzejki obchodzi się tylko raz w roku…

ARCHIWUM GRUPY

 „Biedronki”

Jesteśmy grupą 5 i 6 latków.(17-ro  5-latków i 8-ro   6 -latków)

Nasze Panie to: Pani Agnieszka i Pani Asia. Odwiedza nas tez Pani Henia, która pomaga nam dbać o porządek w sali.

W naszej grupie jest 25 dzieci, w tym 16 dziewczynek i 9 chłopców. W tym roku dołączyli do nas nowi koledzy koleżanki i wszyscy chętnie razem się bawimy.

Jest to nasz ostatni rok w przedszkolu, więc musimy solidnie zabrać się do pracy, aby przygotować się do obowiązków szkolnych. Nie oznacza to wcale, że zabraknie nam czasu na zabawę z kolegami, naszymi ulubionymi zabawkami. Zabawek mamy coraz więcej dzięki nam i naszym Rodzicom, którzy robiąc niespodzianki przynoszą kolejne  pluszaki, auta, lalki , kuchnie do naszych kącików zainteresowań.

Znajdujemy również czas na spacery, wycieczki, śpiew i tańce, oraz wesołą zabawę

w ogrodzie przedszkolnym. Nigdy się nie nudzimy, lubimy przedszkole i wspólne zabawy.

 

„Biedronki”

My jesteśmy „Biedronki”

Trochę inne niż z łąki,

Bo chodzimy do przedszkola

Gdzie beztroska i swawola.

 

Tutaj dużo się uczymy,

Na spacery tez chodzimy,

Lubimy zabawy w kole,

I ładnie jemy przy stole.

 

Nasza grupa jak rodzina,

Co z uśmiechem dzień zaczyna,

Bo lubimy z sobą być,

Bo jest fajnie-co tu kryć!

                                                                                  Agnieszka Walczak

 

 

Nasze Panie-słów kilka”

Pani Agnieszka jest z nami drugi rok,

Nie odstępujemy Jej nawet na krok,

Zawsze pomoże, weźmie na kolana,

Wita nas z uśmiechem od samego rana.

 

Pani Asia jest dla nas nowa,

Pewnie nie często boli Ją przez nas głowa.

Jest pogodna, spokojna, cierpliwa,

I chętnie przed nami nowy świat odkrywa.

 

Jest też Pani Henia-to jest wzór czystości

A my tak lubimy kiedy u nas gości.

Doda otuchy, przytuli , pocieszy

I po kanapki zawsze dla nas spieszy.

 

Każda z Pań jest nasza, każda wyjątkowa

Do zabawy, pracy z nami-zawsze jest gotowa

A, że swoje Panie mamy i lubimy

Chętnie do przedszkola wszyscy przychodzimy!

Agnieszka Walczak


Dnia 14.03. br dzieci brały udział w warsztatach rękodzieła. Pod nadzorem Pana Artura wykonały piękne kaczuszki wielkanocne.Było miło, kolorowo, twórczo i wesoło.Zresztą zobaczcie Państwo sami…

 

 

Dzień Babci i Dziadka (21.01.2016)
Dnia 21stycznia br. gościliśmy w naszej grupie Babcie i Dziadków z    okazji Ich święta.Konwencją przedstawienia było nawiązanie do czasów    , w których żyli nasi „dziadkowie”. Zatem dzieci swym występem    nawiązały do muzyki lat 60-ch, 70-ch.Wykonały taniec rock and roll    E. Presley’a, „Papayę”-U.Dudziak, oraz zaśpiewały piosenkę     „Orkiestry dęte” H.Kunickiej.Oprócz tego dzieci recytowały zabawne    wiersze i śpiewały inne piosenki dla Babć i Dziadków. Był także     ślub,wesele i narodziny dziecka.Wszyscy „dziadkowie” byli rozbawieni    ,ale też i wzruszeni.A na koniec panie nauczycielki zorganizowały    wspólne zabawy. Jeszcze raz dziękujemy za tak liczne przybycie!

 

PRZEDSZKOLIADA

WARSZTATY LEPIENIA Z GLINY

 

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

ZAJĘCIA Z DOGOTERAPII

MIŁO SPĘDZAMY CZAS W PRZEDSZKOLU

NASZA TABLICA I PRACE Z DNIA MARCHEWKI

ARCHIWUM GRUPY

Grupa IX to my, Biedronki.

Nauczycielki grupy: mgr Marta Sobczak, mgr Paulina Walczak

Jesteśmy grupą 5 i 6- Latków.  Nasze Panie to, Pani Marta i Pani Paulina. Bardzo lubimy się razem bawić i psocić. W przedszkolu najchętniej budujemy z klocków, rysujemy, uczymy się nowych piosenek, a ostatnio bardzo polubiliśmy bawić się w dziecięce teatrzyki. Na początku września wspólnie ustaliliśmy nasz klasowy kodeks, którego staramy się przestrzegać, tak aby być wzorowymi przedszkolakami. I takie to z nas fajne Biedrony.

Biedronka

Błyszczą jej kropki
w promieniach słonka,
gdy się po łąkach
błąka biedronka.
Lubi pić nektar
w wiosennych sadach,
zielone mszyce
z liści wyjada.

(Autor: Lech Konopiński)

 

 

ZAJĘCIA W INSPIRO

ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY

ZAJĘCIA Z PSZCZELARZEM

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

STRAŻ POŻARNA- WYCIECZKA