gr. V – MISIE

Witamy w naszej grupie…….”Miś idzie do przedszkola” – Z. Bronikowska

Miś różowy, miś pluszowy

zbuntował się dziś.

Chce iść także do przedszkola,

tak jak chodzi Krzyś.

Wziął Krzyś misia w obie rączki:

„Po co pójdziesz tam?”

- „Będę bawił się wesoło

i nie będę sam”.

„Gdy tak prosisz, to już chyba zabiorę cię dziś”.

- I tak zaczął do przedszkola

chodzić z Krzysiem miś.

Kilka zdjęć z naszej sali

Dzień Nauczyciela – miła niespodzianka od naszych Misiów

Warsztaty – wykonanie warzyw z wykorzystaniem trawy Rafii

Baśniowa Kawiarenka

Rozstrzygnięcie konkursu w Bibliotece – Mój ulubiony miś

Obchody Dnia Misia – przekazanie uszytych zabawek dzieciom z Domu dziecka

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, Mikołajki w bibliotece

Boże Narodzenie, Wigilia grupy

ARCHIWUM GRUPY Z POPRZEDNICH LAT

Nauczycielki: mgr Jolanta Gajewska, mgr Emilia Szuflińska

Zajęcia poranne i popołudniowe- grudzień i styczeń

Ćwiczenia grafomotoryki małej

Ciekawski George

Urządzenia elektryczne- tym razem inaczej- oglądaliśmy bajkę o ciekawskim George’u, który sprzątał świat podręcznym odkurzaczem.

Cała Polska Czyta Dzieciom

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w listopadzie gościliśmy w naszej grupie babcię Gabrysi- panią Hanię.  Pani Hania z         ogromnym zaangażowaniem i miłością przybliżyła dzieciom przygody wesołego pieska. Dziękujemy za przemiłe odwiedziny.

Dbamy o zdrowie

W ostatnim tygodniu listopada odwiedziła nas mama Hani, pani Ewa, która jest lekarzem okulistą. Pani doktor opowiedziała dzieciom   o zasadach zdrowego trybu życia oraz przybliżyła pracę lekarza okulisty. Dzieci oglądały specjalistyczne plansze, zobaczyły narzędzia, które okulista używa w pracy. Dzieci samodzielnie zakropiły oczka chorej lalce. Dziękujemy.

Improwizacje muzyczne

Improwizacje muzyczne ze wstążkami do Preludium A-dur, op. 28 nr 7 F. Szopena

Wykonujemy instrumenty perkusyjne z materiałów niekonwencjonalnych.

Jesienna pogoda

PASOWANIE

ZDJĘCIA RÓŻNE

TEATRZYK

WARZYWA – TEATRZYKI I PIOSENKI

OWOCOWE ZAGADKI

NASZE ZASADY

GRAJ W KOLORY

CIASTOKULKI

ARCHIWUM GRUPY

Gr. III „Misie”

Trzy i czterolatki w Misiach mieszkają,

Z Panią Adą i Anią wciąż się uśmiechają.

Mają małe rączki i króciutkie nóżki,

Wkładają wierszyki do swej mądrej główki.

Nasze Misie Małe to Wielkie Mądrale

Śpiewają piosenki, a rysują wprost doskonale!

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki.

W kwietniu w naszej grupie odbył się tydzień zdrowego jedzenia. Cały tydzień dzieci rozmawiały o zdrowej i niezdrowej żywności. Dowiedziały się, o wpływie witamin na nasz organizm. Bawiły się przy owocowych piosenkach, oglądały owoce na straganach w pobliskim warzywniaku, a także samodzielnie nadziewały na szpatułki wybrane owoce. Było smacznie i kolorowo.

Święta Wielkanocne to czas radości. Święto upamiętnia zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, a także zwiastuje nam budzącą się do życia przyrodę. W naszej grupie Misiaczki też przygotowywały się do świąt :sprzątały sale-segregując zabawki do nowych koszy,a także przygotowując ozdoby do koszyczka. Tydzień przed nadchodzącymi świętami dzieci siały do słoiczków z ziemią nasionka owsa. Codziennie sprawdzały jak kiełkuje owies i czy nie trzeba podlać już wzrastającej trawki. W tygodniu poprzedzającymświęta ozdabiały styropianowe jajeczka nasionkami słonecznika i kaszą. Po obklejeniu ziarenkami malowały je używając do tego patyczków. Dzieci uczestniczyły też w warsztacie „Owieczka wielkanocna”.Samodzielnie modelowały filc, gniotąc go, masując rączkami tak aby był mięciutki. Następnie z pomocą pań naklejały oczka. Tak powstały przepiękne ozdoby, które pozostaną na pewno piękną pamiątką. W naszej grupie Panie zorganizowały też konkurs dla rodziców i dzieci na wykonanie Palemki Wielkanocnej. Przepiękne palemki ,zostały dostarczone przez rodziców dwóch dziewczynek: Lenki i Jagódki i będą jeszcze długo ozdabiały naszą kolorowa klasę. Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

WARSZTATY Z RODZICAMI

Warsztaty z rodzicami to super zabawa.Cykl zajęć dotyczących Programu „Chronimy dzieci”

ZABAWY KARNAWAŁOWE

ZABAWY

Od stycznia raz w miesiącu bawimy sie w kolorowy dzień.Utrwalamy w ten sposób kolory.

W BIBLIOTECE

W zajęciach w Bibliotece Rejonowej często towarzyszą nam rodzice

PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

W grudniu odbyło sie przedstawienie Jasełkowe.Nasze Misie przebrane były za śnieżynki

W listopadzie w tygodniu 16-20 odbyły się w naszej grupie zajęcia dotyczące Praw Dziecka.Nauczycielki w czasie zajęć opowiadały dzieciom co to są prawa, że dzieci też je mają , że są one ważne i ze dorośli muszą ich przestrzegać. Dzieci rozmawiały min. o pawie do miłości, opieki medycznej, do zabawy, do nauki.Razem z Paniami wykonały plakat Prawa do miłości.W ostatnim dniu obchodów odbyła się z grupą IV spartakiada sportowa, która miała uczcić Prawo do Radości i Zabawy.

Pod koniec października odbyły się warsztaty dla rodziców i dzieci z naszej grupy z cyklu „Bądź dobrym rodzicem”-w/g W.Scherborn .Zajęcia wspierają całoroczny Projekt Chronimy Dzieci.

ZAJĘCIA – ZDROWO JESIENIĄ ” KISZENIE KAPUSTY”

ZAJĘCIA W GRUPIE MISIÓW- KASZTANOWE UKŁADANKI

DSCF5800 DSCF5804 DSCF5807

JESIENNE SPACERY

BAL JESIENI

Dzień Marchewki w PM nr 235 w Łodzi

18 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Wszystkie Misiaczki zamieniły się w pyszne marcheweczki. Przebrania były nie tylko pomarańczowe ale też bardzo wesołe. Tego dnia dzieci wysłuchały wiersza pt. „Marchewka” Jana Brzechwy, rozmawiały o witaminach, tańczyły w parach do piosenkipt:.„Chrupią marcheweczki wszystkie małe dzieci”. Na koniec była parada marchewek w ogrodzie przedszkolnym . Po rozejściu się do swoich klas dzieci miały za zadanie wykonać danie z marchewki lub zrobić marchewkową prace plastyczną.My małe Misiaczki zrobiliśmy marchewkę z rolki do papieru i surówkę z marchewki –pycha!

DZIEŃ MARCHEWKI

ARCHIWUM GRUPY